Zápisník naší třídy

Plavecký kurz

Jezdíme na plavecký výcvik na plovárně v Hranicích. Kurz potrvá do 21.3.2018. 
Děti byly rozděleny do tří plaveckých skupin. Pro začátek trochu fotografií k nahlédnutí......

 

Beseda v městské dětské knihovně

V městské dětské knihovně nám paní knihovnice Simona Ryšavá představila "legrační knížky" - Začarovaná třída, Prázdniny blbce číslo 13, Puntíkáři a další. Výborně jsme se pobavili nejen u ukázek z těchto knih, ale i u testíku, ve kterém jsme uspěli na jedničku.
Dále jsme si prohlédli výstavku v Domečku o slavném lipenském rodákovi Františku Venclovském, který jako první Čech přeplaval kanál La Manche.

Prohlídka města

V prvouce se učíme o městech, a proto paní učitelka domluvila v infocentru prohlídku města s paní průvodkyní.

P. S. Moc děkujeme Anežce Pořízkové za zajímavý výklad o historických památkách a za trpělivost s námi.

  

Už jsme čtvrťáci

Stali se z nás třeťáci, ale ještě tak trošku vzpomínáme na prázdniny.
Někteří kluci a holky si přinesli do školy zajímavost, kterou si dovezli
z výletu, z prázdnin nebo z dovolené.

 

A hurá na prázdniny ...

Poslední červnový den jsme byli ve škole jen chviličku. Paní učitelka nám rozdala vysvědčení, pochvaly a dárečky. Popřála nám krásné prázdniny. Upozornila nás, že na sebe musíme dávat pozor. A po prázdninách nashledanou ...

Naše tablo

 

Na bazéně

Všechno už je ve škole uzavřeno a odevzdáno, proto jsme se vydali za krásného slunečného dne na bazén. Nejenže jsme si zchladili svá tělíčka, ale užili jsme si i vodních radovánek ...

Vystoupení v judu

Malé kouzelnice "okouzlily" všechny přítomné ...

Zumba

Holky ze zumby předvedly moc pěkné vystoupení (škoda, že chyběla Karolínka) ...

Putování za dinosaury

Jednu květnovou středu jsme se vypravili do Dinoparku Vyškov. Počasí nám přálo a cesta rychle ubíhala. Ani jsme se nenadáli a stáli jsme před branami zooparku. Na statku jsme krmili "zvířecími dobrůtkami" kozy s kůzlátky, ovečky, selátka a holuby. Ostatní zvířátka jsme jen tiše obdivovali. Někteří z nás poprvé viděli osla nebo máloobvyklé cizokrajné druhy zvířat.
Vláčkem jsme dojeli do Dinoparku. Rázem jsme se přenesli do druhohor do společnosti tvorů tak obrovských, že nás přecházel zrak. Modely dinosaurů byly vskutku impozantní a zvuky, které vydávaly, nám naháněly až "husí kůži". Na dětském hřišti jsme si zadováděli a strávili chvíle odpočinku. V písečném koutku jsme dělali paleontologické objevy. Naši prohlídku jsme uzavřeli příběhem o dinosauřím mláděti ve 4D kině.
Ani se nám nechtělo domů. Ale všechno jednou končí. I náš školní výlet.

Mezi nebem a zemí

Jako hollywoodští kaskadéři nebo cirkusoví akrobati jsme si připadali v lanovém centru PROUD v Olomouci. Někteří z nás si hravě poradili s lanovou dráhou vysoko nad zemí, jiní museli sebrat odvahu, aby na lanech uspěli. Ani lezecká stěna pro většinu dětí nebyla překážkou.
Líbilo se nám i pátrání s detektivem Bystroočkem. Snímali jsme otisky prstů, vyhledávali jsme stopy, luštili záhady, sluchem jsme poznávali podezřelé zvuky a zadrželi jsme pachatele krádeže zlatého lana.
Zkrátka super výlet!

 

Malí lesníci v Heřmánkách

Se školní družinou jsme navštívili lesnickou chatu v Heřmánkách. Byl pro nás připraven parádní program, který byl zakončen opékáním špekáčků.


Den s domácími mazlíčky

Paní učitelka nám dovolila si přinést své domácí mazlíčky. Každý z nás, kdo si své zvířátko přinesl, svého mazlíčka představil a ukázal nám, jak o něj pečuje. Králíčci, želvičky, andulka, morče a další hlodavci byli moc hodní a všichni jsme se s nimi chtěli pomazlit. A nejen my, ale i děti z jiných tříd ...

Na dopravním hřišti

Na dopravní hřiště jsme se moc těšili. Vypůjčili jsme si kola a koloběžky a chtěli jsme jezdit. Ale ouha! Nejdříve jsme se museli naučit dopravní značky a předpisy a potom podle nich jezdit. Vůbec to nebylo jednoduché, ale zvládli jsme to. S paní Butkovičovou jsme si ukázali také, jak má být správně a bezpečně vybavené kolo. Řešili jsme i křižovatky jako v opravdovém silničním provozu. No, byla to fuška.

Čteme Příhody maxipsa Fíka

Super knížku teď čteme v literární výchově ...

Mc Donald Cup

Kluci z naší třídy - Štěpán Molin, Filip Přikryl, Filip Linhart a Tomáš Hradílek - obsadili  3. místo v okrskovém kole v Hranicích a okresním kole v Přerově.

Výukové přírodovědné programy

Moc pěkné byly přírodovědné programy Veselý přírodovědec a Vytvoř biotop.

Pěstujeme rajčátka

Každý jsme dostali sazeničku rajčátka a teď se o ně můžeme starat. Kromě zalévání si někteří s rajčátky povídají ...

 

Týden pro přírodu 2016

V rámci projektu Týden pro přírodu jsme:

 • poznávali, lisovali a lepili jarní byliny, popisovali jejich stavbu,
 • během výukových programů tvořili přírodní biotopy pomocí vlastnoručně
  vyrobených živočichů, dělali přírodovědné pokusy,
 • počítali slovní úlohy s přírodovědnou tématikou,
 • zpívali písničky o zvířatech a rostlinách,
 • vypracovali přírodovědné pracovní listy,
 • četli lesní příběhy z knížky Dobrodružství veverky Zrzečky,
 • kreslili jarní květiny,
 • vytvořili si výstavku jarních květin,
 • malovali a popisovali svá oblíbená zvířátka,
 • besedovali o domácích mazlíčcích,
 • pozorovali a zapisovali pozorování o klíčení fazolí, sadili naklíčené fazole
  a pozorovali jejich vývoj a růst,

byli na vycházce v parku a plnili přírodovědné úkoly ve skupinách.

Soutěž ve šplhu

I tentokrát se holky a kluci z naší třídy vyznamenali a v silné konkurenci se neztratili. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci třídy.
Karolínka Matějíčková  5. místo  7,56 s                      Tomáš Hradílek  5. místo   7,84 s
Erika Školoudíková      6. místo  8,62 s                      Štěpán Rýdl        7. místo   8,37 s
Anetka Lonová            7. místo  8,97 s                      Josef Šulák         8. místo   9,10 s
                                                                                  Patrik Rýznar     9. místo    9,32 s.

Velikonoce

Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovaný ...  znělo z naší třídy 23. března. Vyrobili jsme si velikonoční zajíčky, namalovali kraslice a vytvořili velikonoční blahopřání. Vyprávěli jsme si o velikonočních zvycích a křesťanských svátcích. A samozřejmě kluci nezapomněli vytatárkovat holky, aby byly v příštím roce zdravé a hezké.
Děkujeme Tomáškově mamince za výborné perníčky a Lukáškově mamince za super velikonočního beránka.

Vítání jara na náměstí

I letos jsme přivítali jaro písničkou a pouštěním balónků na náměstí. Ve stáncích jsme si mohli vyrobit velikonoční zajíčky, kohoutky a slepičky, namalovat kraslice, nazdobit velikonoční perníčky, uplést pomlázky, pochutnat si na velikonočních dobrotách a užít si dalších jarních zážitků...

 

Matematický klokan

Každým rokem si svoje logické přemýšlení a početní dovednosti můžeme prověřit v celostátní soutěži MATEMATICKÝ  KLOKAN, kategorii CVRČEK. Nebylo to nic jednoduchého, ale zvládli jsme to.
Nejvíce bodů získali:

 • Karolínka Matějíčková   77 bodů
 • Nelinka Kovaříková       72 bodů
 • Terezka Hostášková     67 bodů
 • Terezka Kovaříková      66 bodů
 • Filip Knol                       65 bodů
 • Josef Šulák                   65 bodů
 • Štěpán Rýdl                  62 bodů
 • Pavlínka Vočková          61 bodů
 • Silvinka Černá               60 bodů.
  Blahopřejeme!

Prima výlet do Pevnosti poznání v Olomouci

Na chvíli se stát kosmonautem, vědcem, vojákem, lékařem nebo přírodovědcem – to je přání snad každého kluka nebo holky. Nám se tento sen splnil v úterý 8. března v Pevnosti poznání v Olomouci. Nejenže jsme se v tomto muzeu dozvěděli spoustu zajímavostí, ale hlavně jsme si všichni mohli vyzkoušet na 150 interaktivních vystavených objektů v expozicích Věda v pevnosti, Rozum v hrsti, Živá voda a Světlo a tma.
Kluci se nemohli odtrhnout od gyroskopu – trenažéru pro piloty a astronauty, stříleli z děla nebo z virtuálního praku na věže a zdi pevnosti, oblékli se do uniforem generálů a kaprálů, v náslechové chodbě poslouchali, kde nepřátelské vojsko podminovává zeď.
Holky zase upoutaly obří modely mozku a oka, kterými mohly volně procházet a pozorovat, jak fungují jednotlivá centra a nervové spoje. Velkými mikroskopy jsme si prohlíželi obrovsky zvětšené vodní živočichy a hmyz. Hlavy jsme si lámali nad kvízy, hlavolamy a logickými úlohami. Rukama jsme si ohmatali skleněné koule se statickou elektřinou, na prstech nás přitom lechtaly barevné „bleskové“ výboje.
Ale třešničkou na dortu této vědecké zábavy byl program v digitálním planetáriu, kde jsme se jako mávnutím kouzelného proutku ocitli ve vesmírných končinách.

 

Terezka v okresním kole

Terezka Hostášková obstála se  ctí i v okresním kole recitační soutěže v Přerově a v silné konkurenci výborně reprezentovala naši třídu a školu.

Recitační soutěž 

Letos jsme se na recitační soutěž obzvláště připravovali. Našimi "želízky v ohni" byli Filípek Linhart, Terezka Hostášková, Lucinka Grossmanová, Josífek Šulák, Karolínka Matějíčková, Erička Školoudíková. Snažili se všichni, ale 2. místo vybojovala ve velmi početné 1. kategorii jen Terezka Hostášková s básničkou ČERT A KÁČA. Blahopřejeme k postupu do okresního kola, které se bude konat v březnu v Přerově.

Sněhurka

Každé dítě se už od malička těší na chvíli, kdy mu maminka nebo tatínek přečte pohádku na dobrou noc.
I my jsme se těšili na úterní dopoledne, kdy pojedeme do divadla v Prostějově na pohádku o Sněhurce v muzikálové podobě. Pohádkový příběh o přátelství a lásce, která zvítězí nad zlem, nás mile překvapil. 
Herci z Těšínského divadla hráli s neuvěřitelnou chutí a elánem, jejich nadšení se přeneslo i do hlediště. Profesionální herecké výkony dokreslila výpravná scéna s kostýmy. Všichni se těšíme, čím nás Těšínské divadlo překvapí příště. 

  

 

Beseda se spisovatelkou Markétou Pilátovou

V první únorový den přijela na návštěvu do Lipníka mladá česká spisovatelka, překladatelka, autorka básní, textů k písním a novinářka - paní Markéta Pilátová. 
Během autorského čtení představila posluchačům své knihy pro děti, přečetla úryvky z knížky Kiko a tajemství papírového motýla. Autorka všechny přítomné zaujala nejen vyprávěním, ale také si spolu s dětmi vyrobila papírové origami hvězdičky. 

 

Modelujeme v geometrii

V měsíci lednu jsme měli zajímavou geometrii. Modelovali jsme úsečky a geometrická tělesa - kvádr a krychli - pomocí špejlí, provázku a plastelíny.
Nebylo to jednoduché, ale nakonec se nám z modelů podařilo vytvořit výstavku ...